Yüksek basınçta çalışan bir hidrolik hortumun, soket veya başlıktan kurtulması sonucu açığa çıkan kuvvet, çevredeki makine, ekipman ve/veya insanlar için çok tehlikeli olabilir. Stopflex hortum emniyet sistemi, başlıktan kurtulan hortumdan salınan kuvvetin “kırbaç etkisi” yaratmasını önlemek için tasarlanmıştır.

Hidrolik hortum, sisteme bir emniyet halatı vasıtasıyla sabitlenir, böylece operatör ve ekipmanın tam olarak korunması sağlanır. Başlık/soket sıyrılması esnasında, yeşil renkli özel bir conta içeren kelepçe hortuma mükemmel tutunma sağlarken, halatla kelepçe arasına konumlandırılmış patentli metal parça (çalışma basıncına bağlı olarak) hortuma saplanarak savrulmayı engeller. Hortum emniyet kelepçesi SAE flanşlara, nipellere ve çeşitli sistem bileşenlerine uygulanabilir.

Stopflex sistemi, hidrolik hortumlara doğru montajlandığı sürece katalogda belirtilen maksimum çalışma basıncına kadar hortumun tutulmasını garanti etmek için tasarlanmış ve test edilmiştir.

Uluslararası patentli tek basınçlı hortum tutma sistemi Stopflex; hidrolik santrallerden, hafriyat makinelerine, sondaj makinelerinden, hidrolik vinçlere, açık deniz ve denizcilik sektöründen, endüstriyel tesislere kadar birçok sektör için yüksek düzeyde güvenlik garanti eder.

Stopflex ürünlerine, Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Hidrolink Makine San. ve Tic. A.Ş. güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için:
http://dlvr.it/T1lN10
satis@hidrolinkmakine.com.tr
+90 312 395 4015

#hidrolik #hortum #emniyet #halat #isg #ohs #hs #issagligiveguvenligi #guvenlik #stopflex #hoses #safety