4.haftastopflextanıtım
STPFLX1.2

Yüksek basınçta çalışan bir hidrolik hortumun soket veya başlıktan kurtulması sonucu açığa çıkan enerji, çevredeki makine, ekipman ve/veya insanlar için çok tehlikeli olabilir.

Stopflex hortum emniyet sistemi, başlıktan kurtulan hortumdan salınan kuvvetin korkunç bir 'kırbaç etkisi' yaratmasını önlemek için tasarlanmıştır.

Stopflex hortum emniyet sistemi, tüm hidrolik hortum çeşitlerine uygulanabilir. Başlık/soket sıyrılması esnasında, yeşil renkli özel bir conta içeren kelepçe hortuma mükemmel tutunma sağlarken, halat ile kelepçe arasına konumlandırılmış patentli metal parça (çalışma basıncına bağlı olarak) hortuma saplanır ve savrulmayı engeller. Hortum emniyet kelepçesi SAE flanşlara, nipellere ve çeşitli sistem bileşenlerine uygulanabilir.

Stopflex sistemi, hidrolik hortumlara doğru montajlandığı sürece katalogda belirtilen maksimum çalışma basıncına kadar hortumun tutulmasını garanti etmek için tasarlanmış ve test edilmiştir.

Uluslararası patentli Stopflex basınçlı hortum tutma sistemi, bir çok sistem türü için yüksek düzeyde güvenlik garanti eder. Bu yenilikçi hortum tutma sisteminin uygulamaları aslında hidrolik santrallerden hafriyat makinelerine, sondaj makinelerinden hidrolik vinçlere, açık deniz ve denizcilik sektörüne kadar uzanmaktadır.