StopFlex HİDROLİK HORTUM EMNİYET KELEPÇELERİ

Yüksek basınçta çalışan bir hidrolik hortumun, soket veya başlıktan kurtulması sonucu açığa çıkan kuvvet, çevredeki makine, ekipman ve/veya insanlar için çok tehlikeli olabilir.
Stopflex hortum emniyet sistemi, başlıktan kurtulan hortumdan salınan kuvvetin korkunç bir "kırbaç etkisi" yaratmasını önlemek için tasarlanmıştır.
Stopflex hortum emniyet sistemi sayesinde, hidrolik hortum sisteme bir emniyet halatı vasıtasıyla sabitlenir ve böylece operatör ve ekipmanın tam olarak korunması sağlanır.
Stopflex hortum emniyet sistemi, tüm hidrolik hortum çeşitlerine uygulanabilir. Başlık/soket sıyrılması esnasında, yeşil renkli özel bir conta içeren kelepçe hortuma mükemmel tutunma sağlarken, halat ile kelepçe arasına konumlandırılmış patentli metal parça (çalışma basıncına bağlı olarak) hortuma saplanır ve savrulmayı engeller. Hortum emniyet kelepçesi SAE flanşlara, nipellere ve çeşitli sistem bileşenlerine uygulanabilir.
Stopflex sistemi, hidrolik hortumlara doğru montajlandığı sürece katalogda belirtilen maksimum çalışma basıncına kadar hortumun tutulmasını garanti etmek için tasarlanmış ve test edilmiştir.
Uluslararası patentli TEK basınçlı hortum tutma sistemi STOPFLEX, birçok sistem için yüksek düzeyde güvenlik garanti eder. Bu yenilikçi hortum tutma sisteminin uygulamaları arasında hidrolik santrallerden, hafriyat makinelerine, sondaj makinelerinden, hidrolik vinçlere, açık deniz ve denizcilik sektöründen, endüstriyel tesislere kadar bir çok sektör bulunmaktadır.

StopFlex ürünlerine, Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olan Hidrolink Makine San. ve Tic. A.Ş. güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için:
http://dlvr.it/SmCQnJ
satis@hidrolinkmakine.com.tr
+90 312 395 4015

#hidrolik #hortum #emniyet #halat #isg #ohs #hs #issagligiveguvenligi #guvenlik #stopflex #hoses #safety
http://dlvr.it/SmCQnQ